قاتل نه چندان خاموش – اثرات مارپیچ بیماری قلبی در میان آفریقایی آمریکایی ها

برای دهه ها ، بیماری های قلبی دامنه وسیعی از سلامتی و رفاه جامعه آمریکا را کاهش داده است. بیش از 70 میلیون آمریکایی با نوعی بیماری قلبی زندگی می کنند و این احتمالاً بیشترین علت مرگ است. آمارها برای آمریکایی های آفریقایی تبار به ویژه وخیم است. از 5 میلیون فرد مبتلا به بیماری قلبی ، 725000 نفر آفریقایی آمریکایی هستند که پیش بینی می شود در پایان دهه 900000 افزایش داشته باشد. اگرچه عوامل خطر در گروه های نژادی یکسان هستند ، اما سیاه پوستان عوامل متعددی را نشان می دهند و علائم احتمالاً پیشرفته تر و تهاجمی تر هستند. در سال 2003 ، آمار انجمن قلب آمریکا نشان داد که 41٪ از مردان سیاه پوست و 44.7٪ از زنان سیاه پوست دارای بیماری قلبی عروقی هستند در مقایسه با 34.3٪ و 32٪ سفیدپوستان. واقعیت های شدید اجتماعی و اقتصادی زندگی آمریکایی های آفریقایی تبار بیماری را که ظاهراً مستعد آن هستیم تشدید کرده هترین متخصص قلب در مشهد است. با وجود این ، سیاه پوستان در مطالعات تحقیقاتی ، آزمایشات بالینی و درمان کمترین میزان جمعیت و کم جمعیت را دارند. زنان سیاه پوست که بالاترین عوامل خطر را دارند ، برای تشخیص و آزمایش های درمانی و درمانی پایین ترین سطح را در نردبان مراقبت های بهداشتی دارند و 69٪ بیشتر از زنان سفیدپوست در معرض حمله قلبی یا سکته مغزی هستند. علیرغم نتایج ناگوار ، ممکن است پیش بینی های پزشکی را برای دستیابی و حفظ سلامت مطلوب از طریق آموزش و تغییرات مثبت در سبک زندگی معکوس کنیم.

عوامل خطر
عوامل خطر برای بیماری های قلبی به شرح زیر است: سابقه خانوادگی؛ سیگار کشیدن؛ دیابت؛ چاقی کلسترول خون بالا و عدم تحرک بدنی. پیش از این ، افزایش سن و جنسیت از عوامل تعیین کننده بودند. هرچند این دیگر درست نیست زیرا این بیماری در افزایش سنین پایین تشخیص داده شده است. هر ساله 40،000 زن بیشتر از مردان دچار سکته مغزی می شوند و 51٪ کل بیماری قلبی را زنان تشکیل می دهند. عوامل خطر ثانویه ، سطح بالای تری گلیسیرید ، متداول ترین نوع چربی در بدن است که به کلسترول بالا و دیابت تسریع می شود. مصرف بیش از حد الکل و حمله قلبی یا سکته قبلی.

عوامل و علائم خطر در سیاه پوستان بیشتر و مخرب است. به عنوان مثال ، یک بیمار دیابتی سیاه پوست و زن ، همراه با عوامل چاقی و کم تحرکی ، ممکن است آنقدر پیشرفته باشد که ممکن است نیاز به قطع اندام باشد. دکتر مالکوم تیلور ، دکتر ، استادیار بالینی مرکز پزشکی دانشگاه ، در می سی سی پی ، مدیر کلینیک نارسایی احتقانی قلب در بیمارستان یادبود سنت دومنیک-جکسون و رئیس سابق انجمن متخصصین قلب سیاه توضیح می دهد ، “دیابت فقط نیست یک بیماری شامل گلوکز ، همچنین باعث پیری زودرس رگهای خونی می شود. به همین دلیل اولین علت مرگ و میر در بیماران دیابتی بیماری های قلبی عروقی است. ” حدت عوامل خطر باعث شده است كه محققان و دانشمندان علوم ژنتیك به بررسی وجود عوامل ذاتی بیولوژیكی یا ژنوم انسانی بپردازند كه باعث می شود سیاه پوستان دارای طبیعت بیشتری مستعد ابتلا به بیماری های مزمن خاص باشند ، از جمله ژن های احتباس نمك كه باعث پرفشاری خون می شود و دیگری عامل تشدید دیابت. .

شیوع پرفشاری خون در آمریکایی های آفریقایی تبار بیشترین در جهان است و در عوارض قلبی عروقی نقش بسزایی دارد. مدیر بالینی فشار خون و بیولوژیک عروقی و رئیس بخش فشار خون بالا قلب و عروق در دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند در بالتیمور ، مریلند و عضو بنیانگذار انجمن متخصص قلب سیاه ، دکتر الیجا ساندرز ادعا می کند که یک آفریقایی-آمریکایی می میرد در نتیجه فشار خون بالا هر ساعت در ایالات متحده ، که تقریباً دو برابر سفیدپوستان است. “سیاه پوستان همچنین در سنین پایین تر نسبت به سفیدپوستان دچار فشار خون بالا می شوند و در نتیجه بیماری بیشتر به اندام های خود آسیب می رسانند.” فشار تجربه های پراسترس زندگی بر سلامت عروق قلبی تأثیر منفی می گذارد. در یک محیط رقابتی و سریع ، تعدادی از اجزای خارجی به افزایش فشار خون از جمله عوامل اجتماعی – اقتصادی مانند فشار شغلی ، کمبود یا کم کاری ، شرایط زندگی نامرغوب و نژادپرستی کمک می کنند. علاوه بر این ، عدم مراقبت های بهداشتی کافی و مدیریت نادرست بیماری های مزمن زمینه را برای نارسایی قلبی طولانی مدت فراهم می کند. محرک های استرس اغلب باعث ایجاد کلسیفیکاسیون می شوند که باعث آسیب به سلول ها می شود. کلسیم جمع شده به عنوان علامت آترواسکلروز ، ضخیم شدن و سخت شدن دیواره های سرخرگ که در نهایت عروق را مسدود می کند ، می شود.

قاتل نه چندان خاموش – اثرات مارپیچ بیماری قلبی در میان آفریقایی آمریکایی ها
Scroll to top