چگونه می توان رودودندرون و آزالیا را رشد داد

بیش از ارزش تلاش برای یادگیری نحوه پرورش گیاهان گل رویان و آزالیا است زیرا از بین گل های بهاری زیادی که دارید ، از جمله گل های بسیار زیبای گل آزالیا و گل رویان بسیار جالب توجه هستند.

در مناطق معتدل در نیمکره جنوبی آزالیا از پاییز تا بهار شکوفا می شود.
در مناطقی مانند ویرجینیا ، گل زودرس بهار دوره بالایی است.

البته مزیت اضافه شده این است که چند ساله هستند ، برخلاف یک ساله که هر ساله باید تمدید شود.

در حالی که آنها یک خانواده هستند ، اما کاملاً از یکدیگر متمایز هستند ، گرچه رابطه آشکار است.

رودودندرون ها دیدنی تر و بزرگتر هستند ، در حالی که بوته های آزالیا از نظر اندازه کوچکتر  قیمت گل آزالیا  و شکوفا می شوند اما در مناطق گرمتر از آب و هوای گرمتر سخت تر هستند.

شرایط
به طور کلی ، آنها آب و هوای معتدل و مرطوب را ترجیح می دهند ، اما من در یک آب و هوای گرم و نسبتاً خشک زندگی می کنم و هر ساله نمایش های دیدنی و جذاب دارم. مانند هرجای دیگر ، آنها در مناطقی از باغ که در برابر باد محافظت می شود ، بهترین رشد را دارند که می توانند در نور تخلیه شده در خاکی که دارای زهکشی مناسب باشد غنی شده با کمپوست و مالچ بنشینند. انواع قرمز Kurume را اغلب می توان در آفتاب کامل پرورش داد.

اگر در میان درختان کاشت می کنید ، اطمینان حاصل کنید که شاخه های درخت به اندازه کافی دور هستند و اجازه می دهند نور فیلتر شده عبور کند. سایه عمیق باعث می شود گیاهان به صورت دوکی و با جوانه های گل کمتری ایجاد شود.

خاک
pH خاک باید بین 4.5 و 6.0 باشد (نزدیک تر به 6.0 ترجیح داده می شود). اگر مطمئن نیستید PH شما چقدر است – پس یک بسته آزمایش ارزان از مهد کودک محلی تهیه کنید و خودتان این کار را انجام دهید. اگر خاک خیلی قلیایی است ، باید آنرا با افزودن سولفات آهن (کلاتهای آهن) یا پیت ماس ​​تنظیم کنید.

چگونه می توان رودودندرون و آزالیا را رشد داد
Scroll to top